Felelős Polgárok az Igazságért

 

Lemondott a képviselőségről Navracsics

 
 
 
 
 
 

A volt külügyminiszter november 1-én lépett hivatalba az új Európai Bizottság biztosaként, ez pedig összeférhetetlen a magyarországi képviselőséggel. Az országgyűlési törvény szerint ugyanis „a képviselő más kereső foglalkozást nem folytathat".

A fideszes politikus az országgyűlési választásokon a Veszprém megyei 1. választókerületben szerzett mandátumot, ezért ott most időközi választást kell kiírni. Navracsics Tibor áprilisban 11 jelölt közül szerezte meg a szavazatok 47 százalékát.

Módosítani kell a benyújtott törvényjavaslatot – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth Rádióban péntek reggel.

Nem vagyunk kommunisták, a néppel közösen kormányozunk, a távközlési adó technikai módosításáról folytatott vitát nem lehet ésszerű mederben tartani, ezért ez az adót nem lehet bevezetni – mondta a kormányfő.

Az internethasználatról viszont januárban nemzeti konzultációt rendeznek.

A miniszterelnök szerint arra kell keresni a választ, hogy mi legyen az internetszabályozással és az interneten keletkező extraprofittal. Ezzel az első negyedévben kell elkészülni – mondta. Ő maga is, és Lázár János is tárgyalt az internetszolgáltatók egyes képviselőivel.

2018-ig az egész országra kiterjesztik a szélessávú internetet – Orbán szerint fontos, hogy a kormány ezt vállalta, a modern Magyarország érdekében szükség van a lépésre. A szolgáltatókkal erről meg is állapodtunk, és ezt veszélyezteti a távközlési adó kiterjesztése. A legfontosabb a jövő – mondta a műsorban a miniszterelnök. „Meg kell valósítani ezt a célt, nem beleírni valahova” – válaszolta a műsorvezetőnek arra a felvetésére, hogy nem akarják-e beleírni az alaptörvénybe.

(A műsorvezető úgy tűnt, nem vette észre, hogy a miniszterelnök visszavonta a netadót, amikor azt mondta, hogy az adótechnikai módosítást nem lehet bevezetni, mert még mindig, harmadszor is a kis szolgáltatók internetadó általi ellehetetlenüléséről kérdezte.)

A magyar-amerikai konfliktus kapcsán visszautasította, hogy a magyar kormány provokálta volna ki azt. „Senki nem húzott ki semmilyen gyufát. Magyarország képviseli saját érdekeit” – állította Orbán Viktor. „Nincs ugribugri. Higgadtság és nyugalom” – fogalmazott a konfliktusokkal kapcsolatban, utalva arra, hogy más EU-országnak is vannak konfliktusai. Szerinte azért tart a nyomás külföldről, mert a bankok elszámoltatása folyik. A jövő évi költségvetés az elszámoltatás költségvetése lesz – mondta a miniszterelnök.

Elmagyarázták neki

Népszabadság információi szerint az egyik nagy európai távközlési vállalat felső vezetője csütörtökön Budapestre utazott, hogy személyesen tárgyaljon Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszterrel. A cégvezető világossá tette, éppen eléggé hozzájárultak eddig is az ország pénzügyi stabilitásához, az újabb elvonásoknak már igen káros következményei lesznek.

Úgy tudjuk egyébként, hogy az iparági szabályozásban jártas emberek jelezték a kormány munkatársainak, csak a javaslat visszavonása elfogadható, de készek segíteni abban, hogy a kormány „arcvesztés” nélkül tudjon kihátrálni belőle.

Győzelmet ünnepelnek a tüntetők

Ünneplő demonstrációra szólít a vasárnapi és keddi tüntetéseket szervező Százezren az internetadó ellen Facebook-csoport. A tüntetés szervezői ma 18 órára, a „szokásos” helyre, a József nádor térre várják mindazokat, akik támogatták az elmúlt napok megmozdulásait.

„Tegyük egyértelművé: ez a magyar nép győzelme volt az ostoba kormányzás felett. Mutassuk meg sokan, hogy győztünk, hogy Orbán ne trükközzön, és soha ne jusson eszébe az információs szabadság korlátozása.”

http://nol.hu/belfold/orban-nem-lesz-internetado-1495735

„A kormány foglalkozzon az élet praktikus részeivel!"

 
 
 
 
 
 

Az internetadó elleni tüntetéssorozat egyik vezéralakja lett Várady Zsolt, az iWiW egyik alapítója. A magyar adórendszert katasztrofálisnak tartja, éppen a rendszerváltás óta a parlamentbe bekerült összes pártot feljelentett egy „adófizetési moráljavító kampány nulladik lépéseként, amikor jött először a kitiltási botrány, majd az internetadó híre.

„Feljelentettem az 1990. óta a parlamentben jelen levő összes pártot amiatt, hogy élhetetlen és fizethetetlen adórendszert alakítottak ki és tartanak fenn” – mondta Várady a hvg.hu-nak adott interjúban. Arról is beszélt, hogy miért rettenetesen nehéz Magyarországon sikerre vinni egy vállalkozást, illetve arról, hogy életre akar hívni egy az adórendszer megjavításáért küzdő mozgalmat.

Azt reméli, ha sikerülne tartós nyomást gyakorolni a kormányra a nyilvánossággal elkezdődhetne egy folyamat, melynek hatására a kabinet jobban előtérbe helyezné az élet praktikus részeit az és nem valamiféle ideológiát nyomatna.

 

Lánczi szerint az internetadó csak ürügy volt az ellenzéknek

 

 
 
 
 
 

Lánczi Tamás, a Századvég vezetője szerint az internetadó tervezetének visszavonása összezavarta az ellenzéket, először ünnepeltek, majd rájöttek, hogy internetadó hiányában nem tudják mivel hergelni az embereket – mondta a kormánypárti Lánchíd rádió adásában. Szerinte ezt az is bizonyítja, hogy a pénteki tüntetésen alig voltak.

Az elemző úgy gondolja, nincs új a nap alatt, az ellenzék az elmúlt négy évben civil szervezetek mögé bújva próbálta érvényesíteni hatalmi ambícióit.

 

 

 

 

Orbán tudja, hogy lehetetlent kér Amerikától

 

 
 
 
 
 

„Semmi értelme megpróbálni úgy tenni, mintha Orbán Viktor nem tudná, hogy egy súlyos külpolitikai válságról van szó, amelynek azonban elsősorban belpolitikai okai vannak. Ez nem az a helyzet, amit a propagandagépezet beindításával kezelni lehet” – mondta Simonyi András a Heteknek a magyar-amerikai viszonyról. A volt nagykövet szerint, amikor a miniszterelnök azt kéri Amerikától, hogy adjon információt a korrupciógyanú miatt kitiltott személyekről, akkor pontosan tudja, hogy lehetetlent kér, mert ezt a törvények nem teszik lehetővé. Nincsenek önálló álláspontok a vezetésben, nincs önkritika – véli.

„Ha amiatt aggódna a kormány, hogy korrupt elemek férkőztek az államapparátusba, és ezeket el kell távolítani, mert megfertőzhetik a többi köztisztviselőt, akkor az amerikai hatóságokkal való szoros együttműködést választotta volna, nem pedig a konfrontációt” – véli a volt nagykövet. Simonyi szerint Amerikában is van durva korrupció, de abba a hatalmasságok bele is buknak. Amerika a kitiltásokkal a hazai demokráciadeficitre is felhívhatja a figyelmet – mondta. A paksi atomerőmű-bővítéssel nem az a gond, hogy szerződést kötünk az oroszokkal, hanem az, hogy ezt átláthatatlanul tesszük és teljesen kiszolgáltatjuk Magyarországot az oroszoknak.

 

Rendszerszintű a korrupció Magyarországon

 

 
 
 
 
 

Zéró toleranciát hirdetett a kormány a korrupció ellen, ami ugyan jól hangzik, de az ügy ennyiben is marad – mondta el a Hír24 híradójában Ligeti Miklós a Transparency International Magyarország jogi igazgatója. A szakértő beszélt arról is, hogy a magyar hatóságok törvényt sértenek azzal, hogy nem indítanak nyomozást az Egyesült Államokból kitiltott magyarok ügyében. Az, hogy nem ismeri a kormány a neveket, szerinte akkor sem jó érv, ha igaz, hiszen az csak felszín.